İş Güvenliği Hizmeti

Yavuzlar OSGB İş Güvenliği Hizmetleri

Yavuzlar Osgb olarak iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermekteyiz.
İş Sağlığı ve Güvenliği tespit ve öneriler defterini temin edip, onaylatarak çalışmalara başlıyoruz. Normalde işverenin bu defteri temin edip, dilekçe yazıp işkura veya notere onaylatması gerekmektedir. Normalde işverenin sorumluluğunda olan bu defteri işvereni bu zahmetten kurtarıp biz hazırlamaktayız.
İşyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, diğer sağlık personeli ve iş yeri yönetiminin görevlendirdiği çalışanla birlikte Yıllık Çalışma Planını hazırlarız.
İş yerinin mevcut Risk Analizi ve Acil Durum Eylem Planı raporları incelenir, bu raporlar uygun olsa dahi işletme tekrar incelemeye alınarak Risk Analizi ve Acil Durum Eylem Planı yeniden yapılır.
İlgili personelle birlikte (insan kaynakları, personel müdürü veya muhasebe sorumlusu) çalışanların özlük dosyaları incelemeye alınarak bu dosyalarda evrak eksiği bırakmayacak şekilde dosyaları hazırlarız.
Çalışanların özlük dosyalarında bulunması gereken ve işe girerken OSGB’ lerden temin edilen işe giriş sağlık raporu veya periyodik muayene raporları incelenir.
İş yeri ortamında çalışanın sağlığını ve çalışmasını etkileyebilecek durumlarda gereken ortam ölçümlerini belirleyerek (gürültü, toz, termal şartlar gibi) gerekli ölçümler işverene yaptırılıp sonuçları incelenir.
İşyerin de en az bir kişi ilk yardım eğitim sertifikası için kursa gönderilecektir.
Çalışma ortamındaki olumsuzlukların giderilmesi çalışmalarının sonuçları alınarak kabul edilebilir seviyeye indirilemeyenler ile ilgili diğer tedbirler tespit edilip uygulamaya konulacak.
Alınan tüm tedbirlere rağmen giderilemeyen olumsuzluklar karşısında işçide kişisel koruyucu donanımların kullanılması aşamasına geçilecek, bu çerçevede KKD. lar hakkında, kullanılmaması halinde ortaya çıkacak sorunlar ve meslek hastalıkları hakkında çalışanlara bilgilendirme yapılacak kişisel koruyucu donanımlar (kkd) çalışana zimmetle teslim edilecek.
İş yeri ve çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği kapsamında sürekli izlenerek kişisel kusur ve davranışların izolesine gidilecektir. Yılın sonun da “Yıllık Değerlendirme Raporu” hazırlanarak geçirilen yılın değerlendirmesi yapılacak ve bir sonraki yılın “Yıllık Çalışma Planı“ hazırlanacak.

Yavuzlar Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı
Yavuzlar Mühendislik ve Danışmanlık, 1989 yılında Kayseri' de Makine Mühendisi Sonda YAVUZ tarafından kurulmuş bir mühendislik ve danışmanlık şirketidir. 2013 yılında kurumların iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ihtiyaçlarını tek elden çözmek için Yavuzlar İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezini kurmuştur. 2017 yılında işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanı ihtiyacını karşılamak için Yavuzlar Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığını kurmuştur.
Devamını Oku...

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Hacısaki mah. Alpay sok. Lifos Tower İş Merkezi (Dünyam Hastanesi Arkası) A Blok Kat:2 No:3-4 Kocasinan / KAYSERİ Osgb Şube : Aşık Seyrani mh. Muammer Kocatürk cd. No:71/b Develi / KAYSERİ
0 (352) 320 01 23
0 (352) 320 44 11
0 (352) 320 44 00
yavuzlar_muhendislik@hotmail.com
info@yavuzlarisguvenligi.com.tr
Copyright © 2024 | Yavuzlar OSGB. Tüm hakları saklıdır.